AniMe Fable
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fly For Fun

3 posters

Fly For Fun Empty Fly For Fun

Mesaj  Tuuberk Salı Nis. 21, 2009 7:37 pm

Bence bunada bir forum açılmalı Very Happy
Bence çok güzel bir oyun. Kötü bir yanı var oda Class'ı 15 Lvl'de seçiyorsun.(Tabi başlangıçta bir kaç skill var). Metin 2 oynayanlar bıraksın buna başlasın derim bu daha eğlenceli sarıyor. Ayrıca 20 Lvl'de Uçan kaykay yada Uçan süpürgeye binmek mümkün. Adamınızın yüzünüde yapabiliyorsunuz yani herkes sizin kötü klonunuz gibi değil Very Happy. Ayrıca gece gündüz yağmurlu hava vs. var. Gerisini alıntı yapacağım Smile

Başlangıç Rehberi
öncelikle oyunu burdan indirip ve üye olarak başlayalım http://flyff.gpotato.com/ oyun 646 mb (v11)

1.MESLEKLER

FLYFF oynayan herkesin bilmesi gereken şeylerden bir taneside mesleklerdir oyunda 4 meslek var mage,assist,mercenary,acrobat bu mesleklerden birini seçmek için öncelikle level 15 olmanız gereklidir ve bunlarında kendilerine göre farklı özellik ve görevleri vardır

MAGE:mage normal her oyunda karşımıza çıkan büyücülerdir wand veya staff kullanırlar oyunda en güçlü dmg i verebilen bir meslekdir.oyundaki canavarların elementlerine göre büyü kullanması gerekir canavarlara aynı elment ten büyü kullanırsa çok sayıda 0 dmg ve miss yapmış olur.point sistemi 60 lvl de ne olacagina bağlidir.

ASSİST:assist hiç bir oyunda görmediğimiz bir karakter tipidir(buffci haric)assist knuckle denilen yumruğa benzer silahlari kullanir eğer buff ağirlikli ise stick denilen buff yapma sopalarini kulanır.oynamasi cok zevklidir aoe(alan büyüsü)kullanabilir tabi bu 28 lvlde kullanılır.alan büyüsü olduğu için çabuk kastiği sanilir ama yanliştir çünkü kendi lvl indeki yaratiklari keser bu nedenle exp si az gelir

ACROBAT:acrobat tipik ok :ve yay kullanan karakterdir (hiç denemedim Very Happy)ama bundan farklı olarak yo yo kullanır fazla özelliği yoktur ama ok ve yay kullanarak aoe skill i yapabilir ama genellikle solo kasar

MERCENARY:buda savaşçi kiliç kalkan karakteridir aoe skill i yoktur solo kasar fakat kendinden(tüm solo kasan karakterler gibi)en fazla 7 bilemedin 8 level fazla yaratiklari öldürebilir.normal skillerini açmak baya zordur.cok işinize yarayacak kendine özel (sadece kendisine uygulayabilir)bufflari vardir.60 lvldeki seçimine göre hızlı veya yavaş olabilir

Evet 1. meslekler bunlardan ibaret 60 levele geldiğinizde 2. meslekleri seçmeniz gerekir 2. mesleklerde şöyledir

2.MESLEKLER
Mage:bir mage 60 lvl olduğunda elementer veya psy(psykeeper)olabilir

Elementer:elementer sadece staff kullanır ve vuruşları çok güçlüdür azdir partylerde değerli üyelerden biridir duello vb pvp lerde ustadir.aoe skilleri ağırlıktadır

Psykeeper:psykeeperlar wand ve shield kullanır full inti tam anlamıyla dmg manyağıdır 2 aoe skilli bulunur v9dan sonra aoe diil solo kullanımı artmaya başlamış.ama 90dan sora restatla aoe önerilir

Assist:bir assist 60 lvl e geldiğinde ringmaster veya billposter olabilir

Ringmaster:ringmaster tamamiyla buff ağirliklidir kendi başına kasmasi imkansiz gibi bir şeydir ringmaster olacaklar genellikle full int verirler başka point vermekde sacma olur bence bu nedenle kendisi kasamaz fakat her partyde kesinlikle 1 ringmaster vardır bunlar partylerde aranan karakterlerdir.ve sadece stick kullanir.Not:lvl 85 de gelen rm aoe skilli 110+için başkası tarafından kasılırken exp gelmemeye başlayınca restatla aoe build yapıp kullanılıyo)

Billposter:bilpposter ringmaster ın savaşçi halidir tabi tamamiyla değişiktir knuckle kullanır buildine göre aoe ve solo kasabilir(aoe 69dan sora baya zorlaşır)

Acrobat:bir acrobat 60 lvlde jaster veya ranger olabilir

Ranger:sadece ok ve yay kullanir defansi ve hpsi yüksektir skilleri genelde aoe skilleridir(not:bu char genellikle aoe için seçilir solo ranger tavsiye etmiyorum yerine bow jester olun)

Jaster:yoyo kullanir yuksek critical ratesi vardır pvpde iyi taktikleri vardır ayrıca bow kullanan jesterlarda baya iyidir ve jester her 10 dex başına %4 crit rate alır

Mercenary:bir merc 60 lvl a geldiğinde blade veya knight olabilir

Knight:büyük two hanned dediğimiz çift elle tutulan balta veya kiliç kullanır vuruşlari ve defansi çok yuksektir ama oldukça yavaşdir aoe skilli vardır knight in seçilme nedenlerinden biride budur

Blade:oyundaki en pahalı karakter(aibatta öle daha dorusu) cw de rmlerden sonra en gerekli dmg charıdır 90dan sora axe ve setlerin verdiği critlerde dmgı çok yükselir (115 civarlarında 10-20k dmg yapanı gördüm )

EVET mesleklerimiz böyle şimdi birazda elemntlerden bahs edeyim

ELEMENTLER

Oyunda elemnt vede elemntal upgrade denilen şeyler bulunuyor
elemntler:ateş yani fire wind yani rüzgar water yani su electric earth ise kaya yani toprak tan ibarettir
her yaratigin değişik bir elemnt i vardir
Elemental upgrade:bu ise silah veya armora yapabileceğiniz efekt vede +dmg veren upgradelerdir bunu her elemnt için ayri olan cardlar sayesinde yapabiliriz.

UPGRADE
upgrade için kullanılan taş sunstone dediğimiz +1 den +10 a kadar + basabileceğimiz bir taş tek yapmamız gereken sunstoneye 2 kere tıklayın sonra bir çekiç çıkacaktır onunlada + basmak istediğiniz iteme tıklayın ve bekleyin tutarsa tutar;)
NOT:upgradelerde +3 e kadar nerdeyse %100 ve 3 e kadar(3de dahil) fail olsada itemin kırılması mümkün diil ama 3 ten sonra item itemin kırılma kaybolma şansı var bunun için cash shoptan Scroll of sprotect (SPRO) alıp önce onu kullanıp sonra taş basmanız gerek her spro 1 upgrade için geçerlidir 2. için bir tane daha kullanmanız gerek yalnız spro upgrade i %100 yapmaz sadece itemin kırılmasını önler pahalı bi sistem bn 75 ten önce +5 ten sonrasını önermiyorum (para varsa +10 bas karışamam )aşağıda ise setlerin upgrade sonucu verdiği efektler var şunu ifade ediyo full +3 set yaptığınızde
….. efekt verir
Upgrade vuruş block max Mp max HP Stats
+3 +5% +3% +3% yok yok
+4 +10% +3% +4% yok yok
+5 +10% +3% +5% +5% tümüne+1
+6 +20% +6% +6% +5% tümüne+1
+7 +20% +6% +7% +5% tümüne+1
+8 +30% +10% +8% +10% tümüne+2
+9 +30% +10% +9% +10% tümüne+2
+10 +45% +15% +10% +20% tümüne+3

evet upgradenin verdiği bonuslarda bunlarda ibaret

Piercing

halk arasında iteme soket açma olarak bilinir Very Happy iteme soket açmak için kullanılan şey moonstone dir soket sadece suit shield ve silahlara açılabilir silahların ayrı soket itemleri armorların ayrı soket itemleri vardır suitlere en fazle 4 soket eçılır silahlara ise 10 soket açılabilir.soket açmak için weapon shop a gidip(drakonda weapon shop geriside olei hatırlamıom) üzerine tıklayıp piercing seçeneğine girmeniz ve itemi moonstoneyi koymanız yeterli ilkinde 100k gibi bi para alıo
ÖNEMLİ NOT;piercingde ilk soketi açarken bile itemin kırılma şansı var bunun için mutlaka scroll of gprotect kullanmanız gerekli (GPRO) gproyuda piercing yerinde 3. kutuya koyup basın suitlerde ve silah,shieldlerde 3. soketten sonra iş zorlaşı öyleki silaha 7. soket açmanın +10 item basmadan daha zor olduğunu söyleyenler var sonrada tek yapmanız gereken ok a basmak tutarsa soketiniz açılır tutmazsa gpro varsa item kalır gerisi gider yoksa hepsi gider.armorların ve silahların soket itemlerinin garklı olduğundan bahsetmiştim bu itemler

ARMORLAR İÇİN;volcano lightning earthquake vacuum ve ocean card olmak üzere beş çeşittirbunlar şu efektleri verir.NOT;her card kendi arasında %2 %3 %4 ve %7 olaraka 4 e ayrılır ve en pahalıları %7liklerdir dropları inanılmaz zordur öyleki aibatta % lightning card 800mdan aşağıya gitmiyo

Volcano card-hp verir örneğin 1k hpniz varsa %4 lük bir volcano cardda suitinizde varsa buns 40 hp kazanırsınız %7 varsada 70 bu card genelde knightların işine yarıyo hpleri çok olduğu için bonuslarıda baya artıyo
Lightning card-kardın %si kadar atak verir bu genelde her classın işine yarar bunun içinde pahalıdır
Earthquake card-kartın %si kadar defanse verir bunuda genelde knightlar kulalnir nedeni defleri çok olduğundan bonuslarıda çoktur.
Vacuum card-kullananı görmedim kullanılırsada saçmalık bence kardın %si kadar fp verir en ucuz kart budur
Ocean Card-genelde bp ve rmler kullanır ve %si çok ucuzdur

Silah Ve Shieldler için:silah ve shiedlere sadece stat ve tak crit crit dmg ve magic zamanını kısaltma gibi efektler verirler bu cardlar kendi aralarında D-C-B-A olmak üzere 4 e ayrılırlar sırasıyla +2-+3 ve %1 efekt-+4 ve %1 efekt-+7 ve %2 efekt verirler yani mesela a card +7 str verir ve efekt olarak %2 crit dmg verir cardlar ve efektleri ise

Fire Card-str ve crit dmgını arttırır en pahalı card budur henüz a olarak 1 tane gördüm oda 800mdu
Electric Card-dex ve critical rate verir
Water Card-int ve magic in yapılış süresini azaltan bir efekt verir
Land Card-sadece sta verir fakat v12 nin betasında block rateyi yan efekt olarak veriodu neden kaldırdılar bilmiyorum
Wind Card-run speed yan efekt olarak atack speed verir

Piercing sisteminde bundan ibaret

HARİTALAR

evet oyundaki haritalar oyunda 4 kıta var bunlar

0-20 lvl için olan flaris
20-42lvl için olan saintmorning
42-48 lvl için olan death land(garden of the rhisis)
48-120 lvl için olan drakon 1-2 ve 3

Tavsiyelerim:

Acrobat ve Assist oldum hiç sevmedim siz severmisiniz bilmiyorum... Favorim Mercanery

Not: Clockworks serverına gelin beraber oynarız Twisted Evil
Tuuberk
Tuuberk
Moderatör
Moderatör

Fly For Fun Empty Geri: Fly For Fun

Mesaj  TukAte Salı Nis. 21, 2009 8:29 pm

sağol Very Happy
TukAte
TukAte
Admin
Admin

Mesaj  Tuuberk Çarş. Nis. 22, 2009 7:45 am

Tuuberk demiş ki:Bence bunada bir forum açılmalı Very Happy
Question
Tuuberk
Tuuberk
Moderatör
Moderatör

Mesaj  Tuuberk Çarş. Nis. 22, 2009 9:54 pm

Yeni bölümün açılmasıyla taşınmıştır.
Tuuberk
Tuuberk
Moderatör
Moderatör

Mesaj  Akinos Cuma Nis. 24, 2009 8:15 pm

sende hep forum açıyon zaten az dur Very Happy bende bi ara bakam oyuna az bi şey okudumda hoşuma gidecekmi? emege saygı

Not:Worldofwarcraft bıkarıp bunu oynamıyacagım kesin Very Happy
Akinos
Akinos
Üye
Üye

Mesaj  TukAte Cuma Nis. 24, 2009 8:18 pm

sonunda 20 lvl oldum Smile
TukAte
TukAte
Admin
Admin

Mesaj  Tuuberk Cuma Nis. 24, 2009 9:00 pm

Akinos demiş ki:sende hep forum açıyon zaten az dur Very Happy bende bi ara bakam oyuna az bi şey okudumda hoşuma gidecekmi? emege saygı

WoW deme bana Sad
Tuuberk
Tuuberk
Moderatör
Moderatör

Mesaj  TukAte Cuma Nis. 24, 2009 11:00 pm

Tuuberk demiş ki:
Akinos demiş ki:sende hep forum açıyon zaten az dur Very Happy bende bi ara bakam oyuna az bi şey okudumda hoşuma gidecekmi? emege saygı

WoW deme bana Sad
biz sahtesini indirmicekmiydik Very Happy
TukAte
TukAte
Admin
Admin

Mesaj  Tuuberk C.tesi Nis. 25, 2009 8:24 am

AyÇa demiş ki:
Tuuberk demiş ki:

WoW deme bana Sad

Yıllar önce vazgeçmiştik hatırlarmısın? Shocked
Tuuberk
Tuuberk
Moderatör
Moderatör

Mesaj  TukAte C.tesi Nis. 25, 2009 12:42 pm

Tuuberk demiş ki:
AyÇa demiş ki:
Tuuberk demiş ki:

WoW deme bana Sad

Yıllar önce vazgeçmiştik hatırlarmısın? Shocked
Neutral en son size geldiğimde konuşmuştuk
TukAte
TukAte
Admin
Admin